29-07-2010
Home Sporten Atletiek TROTSE KAMPIOENEN IN OVERVEEN
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
TROTSE KAMPIOENEN IN OVERVEEN
Klimduin de Blinkert weer een forse kuitenbijter

Tekst: Gerda Preusting

Foto: Oudste deelnemer Jo Jannink

Overveen – 5 maart. Op vrijdag 5 maart werd voor de 51e keer de cross gelopen op het terrein van Kraantje Lek in Overveen. Een prachtig natuurgebied met alle elementen die een fervent crosser zich maar wensen kan. Mul zand, modder en enkel straffe heuvelbeklimmingen. De NPSB-atleten verbonden hun nationaal kampioenschap aan de cross.  

Ruim zeventig politiemedewerkers meldden zich op die vijfde maart om de prestatie van hoog formaat aan te gaan. De lopers waren vanuit alle windstreken naar Overveen afgereisd. André Reinders die op het nippertje kwam binnenstuiven, helemaal uit Maastricht. Twee deelnemers uit Friesland, ook Drenthe en Zeeland waren vertegenwoordigd. Uiteraard ook een groot aantal NPSB-lopers, want zij hadden vandaag een Nederlands Kampioenschap te verdedigen.

Waarnemend korpschef van de regio Kennemerland Helmoed Wierda was op een heuse huishoudtrap geklommen om de dribbelende en warm huppende groep voor de start toe te spreken. En toen gebeurde er iets wat Wierda de uitspraak ontlokte: ’Ik sta hier echt voor l…’. Wat bleek? Het zorgvuldig geladen startpistool weigerde dienst. Het hele flauw klikje van het wapen was echter voldoende om de meute te doen wegstuiven.
Het was weer een cross als vanouds. Veel zwoegen en buffelen, vooral op het klimduin vol mul zand. Liesbeth Voorthuijsen was een van de jongste deelneemsters, maar zij behaalde een prachtige tweede prijs. De ene loper liep vlot en vief, een ander moest alle zeilen bijzetten. Oudste deelnemer Jo Jannink (73) bond weer – zoals ieder jaar - vol energie de strijd aan met het natuurgeweld en haalde moeiteloos de eindstrijd. Iets minder succesvol verging het atleet Arjen Akkermans. Hij belandde bij een afdaling vol op zijn borstkas en moest wegens ademhalingsproblemen de strijd staken.
Na afloop kon hij echter lachen om zijn val. Hoewel er veel regen voorspeld was voor deze middag, hield Pluvius zich aardig gedeisd. Slechts op het eind van de wedstrijd viel er een eerste spetter!

Helmoed Wierda deelde samen met Cris Bakker na afloop de prijzen uit in de kantine van de zeer gezellige sporthal Tetterode. Daarna was het de beurt aan atletiekgedelegeerden Gerda Preusting en Jcaqueline Rustidge om de Nederlands Kampioenen van de NPSB in het zonnetje te zetten.

Foto: Jan Kuiper (NO-Gelderland) was ook weer van de partij

Cris Bakker tekende samen met Erik Hartendorf voor de organisatie. Tevreden sloten zij tegen half vijf het evenement af. ‘Weer iets meer deelnemers dan vorig jaar.’ Cris en Erik, het was weer klasse!

Uitslagen totaal op www.psovk.nl

WINNAARS NK CROSSCOMPETITIE 2009/2010

Dames:
1. Ilona Lievaart               Haaglanden
2. Liesbeth Voorthuijsen    Haaglanden
3. Marieke van Lierop        Amsterdam-Amstelland

Dames 35+:
1. Jacqueline Rustidge       IJsselland
2. Wendy Baljet                Amsterdam-Amstelland
3. Marieke van Wiersum    Amsterdam-Amstelland

Heren senioren:
1. Maarten Meeuwsen       Gelderland-Zuid
2. Bran van Wiersum         IJsselland
3. Jasper van den Bosch    Kennemerland

Heren 40+:
1. André Reinders             Limburg-Zuid
2. Michel Rietheide           Amsterdam-Amstelland
3. Ben Plantinga               Groningen

Heren 50+:
1. Jos Arends                   Drenthe
2. Andries Ammerlaan       Brabant Zuid-Oost
3. Jan Kuiper                    NO-Gelderland

Heren 60+:
1. Sjaak Swarthof            Amsterdam-Amstelland
2. Dick Scholing               Drenthe
3. Frans Bos                    Zeeland