06-09-2010
Home Sporten Basketbal EK POLITIEBASKETBAL BEGONNEN
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie
EK POLITIEBASKETBAL BEGONNEN Afdrukken E-mail
DEN BOSCH (22-nov-09) – Zondagmiddag is het Europese kampioenschap voor politiebasketbal voor landenteams officieel begonnen en hiermee kwam een einde aan een lange tijd van voorbereiding. De acht deelnemende landen zijn ondergebracht in het ‘Vakantiepark Dierenbos’ van Libema, terwijl alle wedstrijden worden gehouden in de ‘Maaspoort Sports & Events’ in ’s-Hertogenbosch.

door Dit e-mailadres is beveiligd tegen spambots, u heeft JavaScript nodig om het te kunnen bekijken

Het Europees kampioenschap voor basketbal wordt onder verantwoordelijkheid van de Europese Politie Sport Bond (USPE) iedere vier jaar gehouden en in 2005 was Cyprus het organiserende land. Ditmaal wilde Nederland graag de organisatie op zich nemen en meldde de Nederlandse Politie Sport Bond zich bij de overkoepelende USPE aan. Ruim een jaar is de organisatie bezig geweest met de voorbereidingen en deze week moet de ‘kroon op het werk’ gezet worden.



Zaterdag en zondag arriveerden de teams en moesten er ritten naar de airports van Amsterdam en Eindhoven worden geregeld. En natuurlijk waren er weer de onbekende ‘arrivals’, die een organisatie altijd extra aan het werk zetten. Zelfs zondagavond moesten er nog twee Engelse scheidsrechters van Schiphol worden opgehaald. Maar ja, zonder scheidsrechters kom je in een dergelijk kampioenschap ook niet ver. Deze twee scheidsrechters kwamen overigens wel te laat voor de openingsceremonie, want die werd zondagmiddag in de ‘Maaspoort Sports & Events’ gehouden. Deze thuislocatie van EiffelTowers, de Bossche basketbaltrots, staat de hele week centraal tijdens het kampioenschap. De openingsceremonie begon een twintigtal minuten te laat vanwege enkele vervoersproblemen voor de organisatie. Vanaf maandag wordt het vervoer geregeld door de Koninklijke Marechaussee, echter voor het weekeinde moest op het laatste moment nog vervoer worden geregeld. Gelukkig wilde het lokale openbaar vervoer in de vorm van ‘Arriva’ de helpende hand bieden en kon iedereen op tijd gebracht en gehaald worden. Alleen liep het kort voor de openingsceremonie even spaak.





Complimenten
Toen iedereen binnen was, kon de opening beginnen. Gerda Preusting, voormalig bestuurslid van de Nederlandse Politie Sport Bond, praatte het programma aan elkaar en deed dat op professionele wijze. Kinderen van de lokale basketbalvereniging E.B.B.C. droegen de landenborden en daarachter liepen de politiesporters om zich daarna op te stellen. Door zes politiestudenten werd de vlag van de USPE binnengebracht. Zij moesten daarvoor wel een extra stuk lopen, want de vlag kon alleen vanaf de eerste ring in de top worden gehesen. Het werd een prima ‘exercitie’ en complimenten voor deze groep politiemensen. Er werden enkele toespraken gehouden en sprekers waren onder andere Wilbert Paulissen, plaatsvervangend korpschef Brabant Noord en bestuurslid van de NPSB, en Luc Smeijers, president van de USPE. Paulissen ging in zijn toespraak nadrukkelijk in op de fitheid en gezondheid van politiemensen, het vaste item binnen de Nederlandse politiesport. Hij liet de buitenlandse collega’s weten dat hun Nederlandse collega’s binnen afzienbare tijd getest worden of hun conditie voldoende is om het politiewerk ‘op straat’ te kunnen doen. Is dat niet het geval, dan dienen zij hun vuurwapen in te leveren en zal er passend werk gedaan moeten worden. Na een receptie ging de organisatie weer over naar de orde van de dag.



Controles
In de avond was er de gebruikelijke ‘technical meeting’, waarbij de regels voor de rest van de week bekend werden gemaakt. Nadat de bekende vragen werden beantwoord volgde de controle van de passen en politielegitimatiebewijzen. Aangezien er geen onregelmatigheden werden geconstateerd zijn alle spelers gerechtigd om voor hun lang uit te komen en kan het toernooi maandag echt beginnen. De komende week wordt u op de hoogte gehouden van de resultaten, maar als u interesse hebt om te komen kijken …. het Nederlandse team speelt morgenavond om half acht haar eerste wedstrijd en de tegenstander is dan Frankrijk.