|
GRIEKENLAND EUROPEES KAMPIOEN POLITIEBASKETBAL |
|
|
Nederland eindigt op een verdienstelijke vierde plaats
DEN BOSCH (27-nov-2009) – Griekenland heeft in een spannende finale tegen Litouwen het Europees kampioenschap politiebasketbal voor landenteams naar zich toe getrokken.
door
Dit e-mailadres is beveiligd tegen spambots, u heeft JavaScript nodig om het te kunnen bekijken
Donderdag en vrijdag stonden in het teken van de kruisfinales en de wedstrijden om de vijfde tot en met de achtste plaats. Nederland kwam in de kruisfinale de winnaar van de andere poule tegen en dit was het sterke Griekenland. Ondanks het sterke verzet moesten de Nederlandse politiemannen toch hun meerdere in de Grieken erkennen. Overigens werd deze wedstrijd niet zonder slag of stoot begonnen, want de Grieken wilde op een later tijdstip plannen. De coach had een gedateerd wedstrijdschema gehanteerd en de woensdagavond zijn spelers vrijaf gegeven en dus werd het voor sommigen een korte nacht. De Nederlandse coach Douwe de Wit hield zich vast aan het officiële schema en dus moesten de Grieken zich wel schikken. Het was tijdens de kampioensweek overigens niet het enige ‘akkefietje’ met deze Zuid-Europeanen die het de organisatie vaak extra lastig maakten. De andere kruisfinale werd verrassend gewonnen door Litouwen, waardoor de finale tussen Griekenland en Litouwen zou worden gespeeld. In de strijd om de derde plaats kwam Nederland Oekraïne weer tegen.
Vrijdagmiddag om 12.00 uur stonden Nederland en Oekraïne weer tegenover elkaar. Nederland speelde goed, maar de Oost-Europeanen bleken ook niet weer een maatje te groot. Dus eindigde Nederland op een zeer verdienstelijke vierde plaats en dat is een prima verbetering van het resultaat van vier jaar geleden op Cyprus, toen het voorlaatste werd. Voor de vertrekkende coach Douwe de Wit een mooi ‘afscheidscadeau’ van een team met een prima instelling. Ook zijn assistent Rob Knol en bestuursvertegenwoordiger Wim de Rooij zullen komende maand afscheid van het team nemen, dat daarmee een nieuwe weg gaat inslaan. Hopelijk is Nederland over vier jaar weer van de partij op het EK, dat dan in Italië zal worden gehouden.
Spannend De finale werd bijgewoond door de meeste andere landen, aangezien direct na de wedstrijd de sluitingsceremonie zou zijn. Griekenland begon sterk en nam al snel afstand van Litouwen. Het leek even een ‘walk-over’ te worden, maar de Litouwers herstelden zich prima. Zeker toen het publiek massaal de kant van Litouwen koos en de ook voor de andere landen niet zo sympathieke Grieken kregen het moeilijk. Aan het einde van het derde en vierde kwart was de sensatie erg dichtbij en kwam Litouwen zelfs tot op een verschil van minder dan tien punten. Het publiek ging er eens goed voor zitten, maar helaas liet Litouwen enkele goede scoringskansen liggen. Daarna zetten de Grieken nog eenmaal goed aan en was de wedstrijd gespeeld. Al met al werd Griekenland de verdiende nieuwe Europese kampioen, omdat het land het hele kampioenschap de betere was.
Direct na de finale was de sobere sluitingsceremonie, die werd afgesloten met het overhandigen van de USPE-vlag door plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen aan Luc Smeijers, voorzitter van de Europese Politie Sport Bond. ’s Avonds was er in Libema’s Dierenbos het afsluitende diner, waar ook nog de nodige cadeaus werden uitgereikt. Jelle Pots werd met nog vier spelers uitgekozen als het ‘dreamteam’ en dat mag een prestatie op zich genoemd worden. Op dit feest, waar slechts een enkele vrouw werd waargenomen, zorgde de DJ voor een prima sfeer, zodat het een geslaagd ‘hengstenbal’ werd. De politiemensen van Oekraïne maakten dat al niet meer mee, want die waren al begonnen aan de lange thuisreis. Zaterdagmorgen worden zij gevolgd door de andere landen en is het Europese kampioenschap politiebasketbal voor landenteam definitief verleden tijd. Een kampioenschap dat mogelijk werd gemaakt door de ondersteuning van onder andere Libema Vakantieparken.
Eindstand:
1. Griekenland2. Litouwen 3. Oekraïne 4. Nederland 5. Frankrijk 6. Hongarije 7. Luxemburg 8. Verenigd Koninkrijk
Resultaten: Kijk hier voor alle resultaten.
Foto’s: Er zijn veel foto’s gemaakt tijdens het toernooi. Kijk op deze website bij de fotogallery. De wedstrijdfoto’s om de derde en vierde plaats zijn gemaakt door Edwin Edens en kijk hier voor meer foto’s. Ook op de website van Bono Basketbal zijn diverse foto’s te vinden. Kijk hier voor meer. |