18-05-2012
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
SPORTIEVE SUCCESSEN VOOR MOUNTAINBIKERS
Geschreven door Martin Hoefakker   
woensdag 19 januari 2011
teamfoto_EPE‘Met windkracht zeven in de rug teruggeblazen naar Egmond’

Met een zevende en een 27e plaats tijdens Egmond-Pier-Egmond kwamen de politie -mountainbikers Noord-Holland Noord (NHN) prima voor de dag.
Op zondag 9 januari stonden zestien MTB-ers van het korps NHN (twee teams) aan de start voor de strandrace van Egmond naar de Pier bij IJmuiden en weer terug. Ruim 36 kilometer over het strand. Ze moesten het opnemen tegen een stormachtige zuidenwind. De voorgaande maanden hadden de meeste teamleden echter flink getraind en dat betaalde zich uit.

Op het strand was het flink stoempen. Door de wind en de striemende regen was het strand slap en dat maakt fietsen extra moeilijk. De toppers deden er een uur over om de pier te bereiken. Een afstand van 18 kilometer. Dit zegt genoeg over de snelheid die kon worden gereden. De terugweg was voor de meesten een feest. Met windkracht 7 in de rug werden de deelnemers terug geblazen naar Egmond.

Het eerste team eindigde op de zevende plaats in het klassement van de 112 businessteams en team twee op plaats 27. Dit kan nog beter worden, want er zijn een paar collega’s niet goed geklasseerd door problemen met de tijdregistratie.