Het is inmiddels een traditie: de NPSB kerstcross als afsluiting van het politiesportjaar. Waar de een voor het politiekampioenschap gaat, is het voor de ander vooral een gezellig en sportief weerzien van collega’s. Met ruim 300 deelnemers aan de start is de cross onverminderd populair. Maar wees eens eerlijk… wie wil nou niet met een gevoel van euforie, trots en 5 of 10 kilometer in de benen het jaar uit?
De belangstelling voor de NPSB kerstcross is groot. Ruim 300 hardlopers staan vandaag aan de start van een van de afstanden. Nieuw dit jaar is de aansluiting van de veiligheidsacademie AVENTUS uit Apeldoorn. De NPSB werkt al jaren samen met AVENTUS als het gaat om stages voor de studenten. Toen de vraag werd gesteld of ze konden inpluggen bij de NPSB Kerstcross is ook deze samenwerking zo beklonken. Alle eerstejaars studenten doen mee aan de 5 kilometer. En wie niet kan lopen helpt mee. Win win!
Wedstrijd
Na een korte openingswoord van de Harderwijkse burgemeester Joon en voorzitter Van Zijl van AV Athlos klinkt klokslag 10:00 uur het startschot voor de 5 kilometer. Twee keer moeten de hardlopers de route over bos- en zandpaden afleggen. De ‘Kogelvanger’ blijkt een venijnige kuitenbijter. De buitenmededingen lopende Boaz van AV Athlos is een maatje te groot voor de overige deelnemers. Alleen Cedric kan nog lange tijd in zijn kielzog mee. Cedric pakt de winst bij de politie/KMar deelnemers. Bij de vrouwen bereikt Kim als eerste de finishlijn.
Nederlands Politie Kampioenschap
Bij de 10 kilometer zijn kampioenschapsmedailles te verdienen. Er wordt dan ook flink gestreden in de kop van het veld. Sam en Youp, beiden onlangs nog namens Nederland actief tijdens het European Police Championship Cross Country in Soest, lopen de eerste twee ronden samen op. Daarna is het Sam die doortrekt en het verschil maakt: bij de finish wacht hem de gouden medaille. Twee dames uit Oost-Nederland maken bij de vrouwen de wedstrijd. Anderhalve minuut moet Eline uiteindelijk toegeven op golden girl Danique.
Snert met krentenbrood
De traditie van snert met krentenbrood na afloop van de wedstrijd zet zich voort in Harderwijk. De vrijwilligers van AV Athlos bedienen de deelnemers met een glimlach. ‘Het is voor ons ook een feestje om dit te mogen doen’ is de verklaring. De NPSB is dan ook heel blij met de nieuwe locatie. ‘De samenwerking is heel prettig en er zit zoveel deskundigheid bij de vereniging als het gaat om het organiseren van crosslopen. Daar liften we graag op mee, we weten dat de wedstrijd staat als een huis!’ vertelt Jacqueline namens de organisatie.
Kerstcross 2026 wederom in Harderwijk
Ook in 2026 is NPSB met de Kerstcross te gast bij AV Athlos. Zet vrijdag 18 december in je agenda want dan sluiten we het politiesportjaar 2026 af!
Uitslagen
10 kilometer NK
heren senioren
1. Sam (PDC) 40:23
2. Youp (ON) 41:25
3. Doeke (ON) 42:33
Heren 40+
1. Gerrit (KMar) 42:33
2. Michael (KMar) 43:53
3. Arco (MN) 43:57
Heren 50+
1. Paul (ON) 45:40
2. Eric (PDC) 49:34
3. Menno (ON) 49:56
Heren 60+
1. Jan Piet (ON) 52:57
2. Kees (PDC) 57:24
3. Hans (ZeBra) 1.02:22
Vrouwen senioren
1. Danique (ON) 49:04
2. Eline (ON) 50:35
3. Josefien (RDM) 51:41
Vrouwen 35+
1. Sanne (ZeBra) 51:51
2. Ynske (AMS) 53:02
3. Wendy (PDC) 56:06
5 kilometer
Mannen senioren
1. Cedric (ON) 21:47
2. Alwin (MN) 23:31
3. Joël (MN) 24:17
Mannen 40+
1. Jonathan (KMar) 23:24
2. Jeroen (LO/LX) 24:27
3. Maurice (PDC) 24:32
Vrouwen senioren
1. Lisa (MN) 29:06
2. Annet (ON) 29:32
3.Sylvi (ON) 36:20
Vrouwen 35+
1. Kim (ON) 25:25
2. Jacqueline (NPSB) 25:54
3. Janka (ON) 27:18








