Vandaag 17 juli 2025, zijn we terug in Kampen. We zijn te gast bij A.V. Isala 96! In Kampen, waar we in maart in de haven aan boord van The Flying Dutchman zijn begonnen aan de voorbereiding voor de herstelsportreis naar Schotland.
17 juli is door de begeleiding aangekondigd als een proefexamen, een testcase om te laten zien of je fysiek in staat bent om aan te monsteren aan boord van de driemaster, The Flying Dutchman. 8 dagen doorbrengen op zo’n tallship vraagt iets van je conditie, het is namelijk geen luxe cruise maar er moet keihard worden meegewerkt aan boord. En daarnaast zijn er ook nog de nodige trainingen aan de wal!
We worden op het sportcomplex welkom geheten door Jacqueline, Michel en Peter met koffie en thee en een Kamper slofje, een traktatie van een van onze collega’s die op deze dag zijn verjaardag viert.
Na de koffie krijgen we van Vera Schoorlemmer uitleg over haar praktijk als o.a. slaapcoach. Vera laat ons d.m.v. ballonnen omhooggooien en omhooghouden, voelen hoe het is om altijd maar door te gaan en geen rustmoment te nemen. Het is goed om te zien dat dit voor eenieder van ons geld en is dus een eyeopener. Daarnaast krijgen we tips over wat te doen bij problemen met in- en doorslapen.
Vervolgens gaan we naar de atletiekbaan, waar we een circuittraining van 6 oefeningen af moeten werken (een soort FVT) telkens 1 minuut er vol voor gaan en daarna 30 seconden rust. In totaal hebben we dit parcours 3x gelopen!
Als slotstuk van deze test moesten we met bepakking (6kg) 2 km lopen (= wandelen op tempo) binnen 20 min. Ieder op zijn of haar manier in een tempo die bij je past. De blijdschap was groot toen iedereen over de finish kwam binnen de gestelde tijd.
De echte “kers op de taart” was één minuut plaats nemen in een koudwaterbad. Dit om te ervaren wat koude met je lichaam doet. Eerlijk is eerlijk, ik ben meer van de zon en ben op voorhand geen voorstander van zo’n koudwaterbad. Maar goed, ik heb mezelf weer overtroffen en heb het WEL gedaan! 😊 Pff, weer een vinkje erbij.
De daaropvolgende lunch was toppie, hij was door eenieder van ons verzorgt met de meest uiteenlopende lekkernijen.
Michel sluit de dag af, hij feliciteert de nogmaals de jarigen en geeft ze namens de NPSB een drinkbeker cadeau. (Een van de jarigen geeft daarop eenieder een langnek cadeau, het symboliseert zijn eigen bedrijfje.) Michel geeft ons ook de boodschap mee om hem, Jacqueline of Peter voor 24 juli te laten weten of jij jezelf instaat acht om mee te gaan naar Schotland. Mijn antwoord daarop is volmondig JA! (En nu maar hopen dat ik voldoende heb gepresteerd vandaag: FINGERS CROSSED!) We wachten de beslissing met spanning af!
Wilma










